Časté dotazy

1.Jaké jsou výhody dodatečného zasklení lodžie?

Zasklívání balkonů patří k velmi výhodným investicím a to zejména z následujících důvodů:
  • Má příznivý vliv na teplotní poměry v bytě, zejména v zimních měsících a nočních hodinách omezuje tepelné ztráty bytu.
  • Zvětšuje možnosti využití balkonů a lodžií a rozšiřuje obytný prostor.
  • Poskytuje ochranu proti nepříznivým vlivům počasí, větru, dešti, zimě a také proti prachu.
  • Ve spodních patrech domů pomáhá jako uzamykatelná překážka proti vloupání.
  • Snižuje úroveň hladiny hluku v bytě.

2.Jaké jsou dodací lhůty zasklení lodžie?

Dodací lhůty pro zasklívání jsou obecně okolo 6-8 týdnů. U větších zakázek se termín určuje individuálně. Je třeba mít vždy na paměti, že v určitých částech roku může mít na stanovení délky termínu vliv zvýšený zájem zákazníků o zasklívací systémy.

3.Jaká je záruka na hliníkové systémy naší firmy?

Z hlediska životnosti jsou výrobky z hliníku a hliníkové konstrukce mnohem trvanlivější, než je tomu u výrobků z oceli. Spolu s kvalitní povrchovou úpravou je jejich trvanlivost takřka neomezená. Standardně poskytujeme záruku v délce 60 měsíců. Vzhledem k tomu, že disponujeme vlastní práškovou lakovnou a kvalitu povrchové úpravy jsme schopni ovlivnit, při realizaci vícevrstvého lakování jsme schopni tuto záruku prodloužit.

4.Jaká je cena balkonového zábradlí a cena zasklení lodžie?

Vzhledem k tomu, že se veškerý sortiment vyrábí na míru a přizpůsobuje se svými rozměry, typem výplně, barvou a konstrukcí požadavkům a potřebám zákazníka, je nutné na každou zakázku vytvořit kalkulaci zvlášť. Z podobného důvodu není možné stanovit ceník zasklívání balkonů. Cenu zasklení lodžie stejně jako cenu balkonového zábradlí nebo hliníkového sušáku na prádlo Vám rádi sdělíme přes kontaktní emailovou adresu: recepce@aluminco.cz

5.Dodáváte a montujete balkonové zábradlí, hliníkové konstrukce a zasklíváte po celé ČR?

Naše montážní kapacity nám umožňují provádět montáže po celém území České republiky. Naší výhodou je schopnost realizovat i více zakázek najednou, k čemuž je velmi důležité jednotlivé zakázky včas a dobře naplánovat, zejména z hlediska stavební připravenosti. Neméně důležité je naplánované termíny, zejména dokončení stavební připravenosti ze strany stavebních firem dodržet.

6.Jaké jsou druhy výplní balkonového zábradlí?

Mezi nejprodávanější výplně patří bezpečnostní sklo connex mléčný. Jedná se o nejžádanější výplň, která má tu výhodu, že propouští světlo do bytu, ale není skrz ní vidět na balkon. Bezpečnostní sklo dodáváme také v provedení čirém, barevném nebo dle vzorníku VANCEVA. Tento typ je tvořen dvěma čirými tabulemi skla, mezi které je vložena buď jedna barevná bezpečnostní fólie (sklo je barevné a průhledné), nebo jedna barevná a jedna matovaná fólie (sklo je barevné a průsvitné).

Dalším frekventovaným typem výplně je výplň tyčová. Zábradlí s tyčovou výplní lze na jednom balkoně kombinovat i se skleněnou výplní v poměru 1/3 sklo, 2/3 tyče nebo opačně.

Velmi často používáme jako výplň balkonového zábradlí desku FUNDERMAX o tl. 6 – 8 mm v barvách dle vzorníku. Jedná se o velmi kvalitní desku z přírodních vláken s odolnou oboustrannou povrchovou úpravou proti povětrnostním vlivům vyrobenou a lisovanou pod vysokým tlakem.

7.Jaké sklo se používá do balkonové výplně zábradlí? Je bezpečné?

Jako výplň balkonového zábradlí používáme bezpečnostní sklo connex. Jedná se o sklo lepené ze dvou tabulí, mezi něž je vložená bezpečnostní fólie. Naše hliníkové systémy zábradlí osazujeme sklem o tl. 6 – 8 mm. Na všechny dodávané typy výplní jsou provedeny rázové zkoušky, díky čemuž je naše balkonové zábradlí bezpečné.

8.Jakou povrchovou úpravu mají hliníkové výrobky?

Naše hliníkové konstrukční systémy se vyznačují tím, že mají velmi kvalitní povrchovou úpravu. Tu jsme schopni zajistit díky tomu, že provozujeme vlastní práškovou lakovnu. Jelikož dodáváme na trh i svařované hliníkové konstrukce, zvolili jsme pro jejich lakování technologii s nejspolehlivější předúpravou - tryskáním. Po otryskání jsou výrobky upraveny práškovou vypalovanou barvou - Komaxit. Tato povrchová úprava jim zaručuje bezúdržbovost a vysokou životnost.

Dalším typem povrchové úpravy je elox. Jedná se také o velmi kvalitní povrchovou úpravu, nanášenou na profily galvanickou cestou ve speciálních lázních. Tuto povrchovou úpravu používáme u výrobků, které se dále nesvařují , zejména u bezrámového zasklení a některých typů venkovních sušáků na prádlo.

9.Je možné zboží dodat bez montáže?

Veškerý sortiment, který vyrábíme, je možné dodat zákazníkům bez montážních prací. Spolupracujeme se zákazníky, kteří preferují svoji vlastní montáž. U těchto obchodních případů jsou kratší dodací lhůty.

10.Je možné vás oslovit s nějakým atypickým požadavkem?

Obecně lze říci, že každá zakázka je něčím atypická. Veškeré požadavky od zákazníků zpracujeme v našem projekčním oddělení. Výrobky vyrábíme teprve po odsouhlasení konečné podoby zákazníkem. Běžně realizujeme atypické zakázky, u kterých je však potřeba počítat dle složitosti a konkrétní specifikace s delší dodací lhůtou.